دندانپزشکی نکو
2019-11-30
دندانپزشکی اطفال
فلیپر دندان
2021-11-07
Show all

رادیوگرافی پری اپیکال PA

PA امروزه رادیو گرافی PA کار پزشک را در تشخیص بیماری دهان و دندان راحت کرده و نیازی نیست تا پزشک به صورت چشمی تشخیص دهد. رادیولوژی دندان میتواند مشکلاتی را که در بافت دندان و دهان وجود دارد و با چشم دیده نمی شود را نشان دهد.

رادیوگرافی انواع گوناگونی دارد که رادیوگرافی داخل دهانی از کاربرد بیشتری برخوردار است. رادیوگرافی داخل دهانی میتواند جزئیات بیشتری را در اختیار پزشک قرار دهد که همین موضوع به تشخیص بهتر بیماری کمک میکند. رادیوگرافی داخل دهانی میتواند ریشه و بافت های نرم را با جزئیات کامل نشان دهد. رادیوگرافی داخل دهانی نیز دارای انواع مختلفی میباشد که رادیوگرافی پری اپیکال یکی از آن ها میباشد. امروزه در مطب توسط دستیار دندانپزشک این عکس گرفته می شود و کار دندانپزشک را برای تشخیص و درمان بهتر یاری میکند.

opg

برای شما پیش آمده که به دندان پزشکی مراجعه نموده و دندانپزشک برایتان گرفتن عکس OPG دندان را تجویز کرده است . این روش یک معاینه و بررسی تصویری است که به دندانپزشک ، ارتودنتیست و جراح فک و دهان به تشخیص و درمان بیماری ها و شرایط مختلف دهان و دندانی کمک می کند. این نوع از عکس از کل فک گرفته شده و حتما در مراکز رادیولوژی فک و صورت انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همین حالا تماس بگیرید
Directions