عصب کشی

دندان هایی که عفونت و میکروب ها راهی برای ورود به عصب دندان (پالپ) پیدا کرده و دارای درد ممتد ، آبسه ، عفونت های دندانی …هستند نیاز به عصب کشی دارند .

راه های ورود میکروب ها به عصب دندان (پالپ، شامل عصب و عروق خونی و بافت زمینه ای است): پوسیدگی های عمیق، بیماری های لثه و استخوان و بافت های اطراف دندان، بیماری های سیستمی بدن و شکستگی دندان بر اثر ضربه می تواند باشد درمان عصب کشی ،شامل پاکسازی و شکل دادن داخل کانال‌های ریشه در طول مناسب و مسدود کردن مسیر کانال‌ها با مواد است به طوری که میکروب‌های داخل کانال ریشه پاکسازی شوند و امکان رشد میکروب‌ها هم در آینده غیرممکن شود.

تعداد جلسات عصب کشی و شیوه کار

عصب کشی می تواند در ۱-۳ جلسه انجام شود و بستگی به حضور عفونت در بافت های اطراف دندان دارد. در بعضی موارد پوسیدگی دندان تقریبا ۲/۳ تاج دندان را در بر گرفته است ، که برای مقاومت و گیر بهتر مواد از وسایل پیچ مانند استفاده می شود یا قالبی از کانال دندان تهیه و به لابراتوری فرستاده وبرای ساخت روکش (post and core) دندان اقدام می شود. عصب کشی طول عمر دندان پوسیده و ضعیف شده را بیشتر کرده و از عفونت ها و آبسه های دندانی جلوگیری می کند.

آبسه های دندانی:

آبسه میتواند از عفونتهای پریودنتال ( از بافتهای اطراف دندان ) و پری اپیکال ( از پالپ دندان ) منشأ بگیرد. بعضی مواقع آبسه ها کانالی (sinus tract) برای خروج به بیرون از لثه تشکیل می دهند در این مواقع میتوان از مواد پرکردنی عصب کشی دندان (gutta percha) استفاده کرد و آن را داخل کانال عفونتی قرار داد و منشا عفونت را پیدا کرد .

بعضی مواقع آبسه راهی به فضای خالی اطراف پیدا میکند و با فشاری که ایجاد می کند باعث تورم و درد در قسمت های گردنی و گوش میشود.

آبسه ممکن است همراه با تب، طعم بد دهان و دشواری در باز و بسته کردن دهان باشد. در صورت عدم درمان، آبسه میتواند به عارضه های دیگر مانند کیست های دندانی منتقل شود برای درمان آبسه باید تأمل و خونسردی خود را حفظ کنید، به درمان های خانگی اکتفا نکرده و حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

دندان های تک کانال 1-2-3 همراه ترمیم

تومان1.500.000

دندان های دو کانال 4-5 همراه ترمیم

تومان1.800.000

دندان های سه کانال 6 همراه ترمیم

تومان2.200.000

دندان های چهار کانال 7 همراه ترمیم

تومان2.500.000
همین حالا تماس بگیرید
Directions