بلیچینگ

بلیچینگ

teeth-whitening-before-1teeth-whitening-after-1
1بلیچینگ چیست
بلیچینگ دندان به وسیله مواد بلیچینگ که باعث سفید کردن دندان می شوند انجام می شوند ، طریقه استفاده هر مواد بسته به دستور استفاده آنها با در صد های متفاوت است . موادی که در بلیچینگ دندان استفاده می شود ترکیبی از هیدروژن پروکساید است یعنی همان آب اکسیژنه و یک سری اکتیویتر ها (فعال کننده ها) در درصد های متفاوت است که در برند های مختلف به آن اضافه می شود.
2موارد استفاده بلیچینگ
– دندان هایی که به علت عادت ها ی غذایی بد ، زرد شده اند
– عادات غذایی بد مانند مصرف زیاد چای ، قهوه ، سیگار و قلیون.
– دندان هایی که دارای ساختار دندانی سالم و مناسبی هستند .
در بعضی مواقع دندان شامل پر کردگی ترمیمی دندان است که وقتی که دندانشان را سفید می کنند دندانشان خیلی سفید می شود و مواد پرکردگی به همان رنگ قبلی باقی می ماند و این باعث تغییر رنگ شده و مواد پرکردگی خودشان را نشان می دهند و نیاز به عوض کردن پر کردگی دوباره می شود. در مواردی دندان حساسیت به مواد نشان می دهد، در این مواقع باید از ژل های ضد حساسیت قبل و بعد از سفید کردن دندان استفاده شود. بااین وجود حساسیت ممکن است یک هفته تا ده روزادامه داشته باشد و دندان تیر بکشد.
3معایب بلیچینگ چیست؟
شایع ترین عارضه بلیچینگ دندان حساسیت دندانی است که بین یک هفته تا یک ماه به مرور زمان از بین می رود. . بعد از انجام این درمان ممکن است دندانهای فرد به خوراکی های سرد و گرم حساس شود که این موقتی میباشد.مورد بعدی به موقت بودن این درمان با ماندگاری زیر یکسال و بر آورده نشدن خواسته بیمارانی که خواهان دندانهایی بسیار روشن هستند.
4تفاوت بلیچینگ و جرمگیری در چیست ؟
در روش جرمگیری هدف اصلی از بین بردن جرم های روی دندان و سطح داخل (پشت دندانها) میباشد.در حالی که در بلیچینگ هدف تنها تغییر رنگ دندانهاست.از بلیچینگ استفاده میشود تا رنگ دندانها سفید تر شوند.

آشنایی با انواع بیلیچینگ:

بلیچینگ

بلیچینگ در مطب :

در این روش که در مطب انجام می شود ، مواد مورد نظر بر روی دندان شما قرار داده می شود و در صورت بروز ندادن هیچگونه حساسیت دندانی،مواد به مدت زمان پانزده تا سی دقیقه ( البته بستگی به دستور استفاده نوع برند مورد نظر دارد) قرار داده می شود تا شما به نتیجه ی دلخواه برسید و بعضی مواقع درمان باید دفعات بیشتری انجام شود .

بلیچینگ درمنزل :

این روش به کمک دندانپزشک انجام می شود و دندانپزشک یک قالب تهیه می کند و یک تمپ برایشان ساخته می شود که مواد بلیچینگ را در منزل روی تمپ میزنند و روی دندان هایشان می گذارند، که دستور زمان استفاده مواد در برند های متفاوت با هم فرق میکند . با توجه به نوع مواد بین پنج تا بیست دقیقه در دهانشان می ماند و بعد از دهانشان خارج می کنند و دهانشان را می شویند. این کار را هرشب و یا با توجه به مواد یک شب در میان باید انجام دهند. البته موادی که ویژه نگه داری است هفته ای یک بار کافی است. کسانی که کمتر مواد رنگدانه دار مصرف می کنند ماهی یکبار هم کافی است. این روش می تواند بعد از روش بلیچینگ در مطب انجام شود به منظور ماندگاری رنگ برای زمان طولانی تر و در این صورت تعداد استفاده باید به هفته ای یک بار کاهش یابد .

در نظر داشته باشید :

برای ثایت نگه داشتن رنگ دلخوه باید بعضی از عادات غذایی را محدود یا کاملا ترک کنیم.طبق سنت موجود، ما ایرانی ها چای زیاد می نوشیم که دارای رنگدانه است و کسانی که زیاد قهوه می نوشند دندان هایشان زرد می شود سیگار و قلیان هم که طبعاً تاثیر گذار است. مصرف این مواد بهتراست محدود شود. بلیچینگ برای همه افراد و در هر سنی بیشتر از بالای 18 سال می تواند استفاده شود. به دلیل آنکه دندان در سنین پایین تر از 18 سال ممکن است حساسیت بیشتری به مواد بلیچینگ نشان بدهد.

 

بلیچینگ با لیرز

 

 

 

 

Open chat
همین حالا تماس بگیرید
Directions